FAQ

Často kladené otázky

Máte otázky, na ktoré ste na stránke nenašli odpovede? Spísali sme Vaše najčastejšie otázky, ktoré Vás pred prvým stretnutím zaujímajú.

Konzultácia vrátane vypracovania diétneho plánu je úplne ZADARMO.

Pred prvou návštevou dietetického centra nemusíte mať vôbec obavy. Nutričný poradca vám priblíži celú metódu Naturhouse, informuje sa o vašom zdravotnom stave, aktuálnej hmotnosti, želanej hmotnosti a vykoná bioimpedančnú analýzu. Následne navrhne niekoľko produktov, vysvetlí ich zloženie a výživový plán na nasledujúci týždeň. Celá vstupná konzultácia trvá približne 30 minút, pričom tie ďalšie už iba 15 minút.

Produkty NATURHOUSE nie sú náhradou stravy, ale dopĺňajú a podporujú chudnutie, a tak pomáhajú odvádzať vodu, spaľovať tuky, zrýchľovať metabolizmus.

Proces chudnutia prebieha u každého iným tempom a odvíja sa od viacerých faktorov, rýchlosti metabolizmu, fyzickej aktivity a v neposlednom rade aj výživového balíčka. Vo všeobecnosti pri dodržaní stanoveného výživového plánu a miernej pohybovej záťaži schudnete približne 0,5 kg až 1 kg v priebehu jedného týždňa. Takýto úbytok hmotnosti nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre váš organizmus, ba čo viac, odporúča ho aj Svetová zdravotnícka organizácia.

Konzultácie prebiehajú osobne na pobočke, ale tiež podľa vášho želania aj telefonicky či online. Jednotlivé sedenia nie sú nijako časovo náročné. Prvá návšteva zvyčajne trvá 30 minút, druhá a každá ďalšia 15 minút. Nutričný ​​poradca s Vami preberie Váš zdravotný stav a zanalyzuje príčiny stravovacích porúch. Ďalej Vám vykoná bioimpedančnú analýzu. Jedná sa o váženie na špeciálnej váhe, ktorá pomocou ľahkých elektrických impulzov zistí zloženie Vášho tela. Impulzy nie sú pre telo škodlivé a nemajú vplyv na žiadne telesné funkcie. Podľa výsledkov bioimpedančného merania, zdravotného stravu a stravovacích návykov Vám výživový poradca stanovuje jedálniček na mieru Vašim potrebám. Celý proces prebieha v príjemnom, čistom prostredí a priateľskej atmosfére. Ak konzultácie prebieha na diaľku telefonicky alebo online, zvážite a zmeriate sa sami podľa inštrukcií poradcu.

Aby bola diéta a jej redukčný efekt maximálny, odporučí Vám výživový poradca ľahký pohyb a naše exkluzívne produkty vyrobené na báze bylín. Všetky výrobky majú certifikáty Štátneho zdravotného ústavu a sú schválené Ministerstvom zdravotníctva. Naše unikátne produkty sú vyrábané vo vlastných laboratóriách Housediet a KILUVA a sú k dispozícií iba v dietetických centrách NATURHOUSE.

NATURHOUSE sa snaží o výchovu, popr. „prevýchovu“ vo výžive, preto neponúka prísne a zakazujúce diéty, ale vyučuje, ako jesť dobre a zdravo. 

Všetky produkty sú vyrobené na báze bylín, ovocia a zeleniny, zaregistrované Ministerstvom zdravotníctva.

Nie, odporúčané produkty si nemusíte kúpiť, avšak proces chudnutia vám nielenže uľahčia, ale aj urýchlia, keďže ich primárnou funkciou je zrýchliť spaľovanie tukov. Navyše, niektoré z nich je možné využiť aj ako náhradu za hlavné jedlo, čím vás odbremenia od varenia a chystania jedla na nasledujúci deň.

Produkty sú na prírodnej báze a nevytvárajú žiadny druh závislosti. 

Nie je možné vyčísliť presne náklady, ktoré zákazník vynaloží, pretože záleží na mnohých okolnostiach, najmä na stave klienta. Jedno je ale isté: NATURHOUSE je pre všetkých a nezaväzuje nikoho žiadnymi zmluvami ani inak. 

Nie je možné povedať vopred, za ako dlho sa podarí schudnúť … našťastie nie sme totiž všetci rovnakí. Niekto môže mať metabolizmus zablokovaný, iný napríklad alergiu na niektoré potraviny, niekto práve prežíva obdobie silného stresu alebo vedie život na pohovke. Chudnúť pár kilo mesačne je považované za správne. 

Týždenná konzultácia, ktorá je vždy zadarmo, je veľmi dôležitá, pretože dodáva psychickú podporu tomu, kto sa rozhodne zapracovať na svojej váhe. Možnosť počítať s profesionálom, ktorý je mi stále k dispozícii, dovoľuje rýchlejšie dosiahnuť cieľ. 

Všetci výživoví poradcovia NATURHOUSE sú absolventmi vzdelávacích kurzov s akreditáciou Ministerstva školstva a všetci absolvovali informačný kurz systému NATURHOUSE.

Máte iné otázky? Napíšte nám, alebo nám zavolajte.